Przeskocz do treści

Dla kogo są zakupy w Internecie?

Oczywiście niemal każdy z nas może dokonać zakupu dowolnego produktu poprzez Internet. Ale dla kogo w szczególności możliwość takich zakupów jest plusem? Z pewnością dla ludzi bardzo zapracowanych, nie mających tak naprawdę ani chwili wolnego czasu.

Bywa, że nawet jeśli nieco wcześniej uda nam się wyjść z pracy, po prostu nie mamy ochoty na jakiegokolwiek zakupy, które wiążą się z bieganiem po sklepie, przepychaniem między ludźmi i “odstawaniem swojego” w gigantycznej kolejce. Robienie zakupów sklepie internetowym to niesłychana wygoda. Można powiedzieć nawet, że jest to tak bardzo wygodne, iż powoli tracimy chęci do robienia czegokolwiek w sposób tradycyjny, bo skoro można inaczej, a co z tym idzie łatwiej, szybciej.... Stajemy się nieco leniwi.

Czy to jest złe? Ilu ludzi, tyle odpowiedzi. Fakt jednak jest taki, że we wszystkim powinniśmy zachowywać umiar. Mamy pewne techniczne możliwości po to właśnie, by uprzyjemniały nam życie, więc korzystajmy z nich, ale nie wykorzystujmy zanadto. Jeśli zatem mamy “pod nosem” piekarnię, a jesteśmy w pełni zdrowi, sprawni, wyjdźmy po chleb! Zamawianie pieczywa w takiej sytuacji przez Internet byłoby lekką przesadą...

(Fot. StockSnap / pixabay)