Przeskocz do treści

Czego nie kupować przez Internet?

Obecnie jest w sieci całe mnóstwo tak zwanych sklepów internetowych, gdzie możemy zaopatrzyć się w przeróżne towary. Tak naprawdę jesteśmy w stanie zamówić wszystko taką drogą, ale to my musimy ocenić czy się to nam opłaca, czy po dany produkt nie byłoby lepiej wybrać się do tradycyjnego sklepu.

Często jest tak w przypadku odzieży. Jeśli znamy samych siebie bardzo dobrze, znamy markę odzieżową, z której to kolekcji chcemy coś zakupić, możemy się zdecydować na taką formę zakupów. Jeżeli jednak nie wiemy dokładnie, jaki powinniśmy nosić rozmiar i nie znamy marki, z której chcemy kupić przykładowo spodnie, lepiej nie ryzykować. Wiadomo, że tak naprawdę rozmiar rozmiarowi nierówny. Często rozmiar 40 czy to spodni czy to butów jest mniejszy od rozmiaru 39, jeśli weźmiemy pod uwagę dwie różne marki tych produktów.

Nietrafiony zakup to strata czasu, nerwów i pieniędzy, lepiej sobie tego oszczędzić. Podobnie też jest z lekami. Jeśli mamy możliwość, kupujmy leki i inne tego typu specyfiki w miejscowej aptece. A jeżeli już zdecydujemy się na zakup internetowy, to tylko i wyłącznie w APTECE internetowej, a nie od osób prywatnych! W tej sytuacji, w najlepszym wypadku możemy zostać oszukani, a w gorszym... Lepiej nawet o tym nie myśleć.

(Fot. stevepb / pixabay)