Przeskocz do treści

Dlaczego warto wykupić polisę na życie?

Wysoka suma ubezpieczenia, ale niska składka – o takiej polisie marzy każdy z nas, ale na rynku ubezpieczeń na życie to rzadka oferta. Warto dobrze wybrać ubezpieczenie do potrzeb Twoich i Twojej rodziny, a można wtedy otrzymać dodatkowe opcje bezpłatnie.

Dobrze skrojona polisa na życie

Jest wiele powodów, dla których warto rozważyć zakup polisy na życie. Można ją dowolnie skonstruować, ale przecież nie ma jednej uniwersalnej – najlepszej dla wszystkich. Nie każdy z dodatków będzie pasował do Twojej rodziny, dlatego też zdecyduj się jedynie na wybrane, a znacznie obniżysz jej cenę. Dobrze skonstruowana polisa ochroni od nieprzewidzianych zdarzeń, a także nie nadweręży domowego budżetu.

Spośród opcji dodatkowych możesz wybrać m.in. zgon wskutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby, diagnozę nowotworu, całkowite i trwałe inwalidztwo, kompleksową ochronę dziecka w razie choroby lub wypadku itd.

Polisa na życie – dlaczego warto?

Wsparcie finansowe w razie choroby i leczenia. Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na polisę na życie. Leczenie specjalistyczne jest bardzo drogie, a różne kuracje i leki nie są refundowane przez NFZ. W przypadku różnych chorób leczenie prowadzone jest za granicą.

Koszty te może pokryć prywatne ubezpieczenie. Polisa zdrowotna to dostęp lekarzy specjalistów w prywatnych klinikach, badań, sprzętu medycznego, rehabilitacji itd. Ubezpieczenia na życie i zdrowotne można też wykupić dla każdego członka rodziny. Wykupienie polisy często wynika z poczucia odpowiedzialności i troski o najbliższych.

Zabezpieczenie dla dzieci. Polisa na życie to również finansowe zabezpieczenie przyszłości dzieci w przypadku śmierci rodziców. To niezwykle ważne, zwłaszcza, jeśli jeszcze nie są samodzielne. Środki wypłacane z polisy na życie to dla nich szansa na edukację oraz podstawowe środki do życia.

Oszczędność pieniędzy. Polisy na życie to także możliwość oszczędzania pieniędzy. Jakim sposobem? Otóż ubezpieczyciele gwarantują wypłatę sumy ubezpieczeniowej, ale też pomnożenie kapitału, co jednak zależy od czasu trwania polisy. Można zatem traktować polisę na życie jako sposób na zgromadzenie pieniędzy dla naszych dzieci w okresie Twojej aktywności zawodowej.

Lena.k / pixabay / Pexels