Przeskocz do treści

Sposób na zakupy dla nieśmiałych

Zakupy dokonywane przez Internet są nie tylko wygodne i przyjemne, ale przede wszystkim łatwe. W jakim sensie łatwe? Otóż, w takim, że w ogóle są możliwe dla osób, które wstydzą się kontaktów z ludźmi lub wstydzą się tego, co chcą kupić! Wiele przecież jest osób szalenie nieśmiałych.

Ktoś z tego typu problemami, może nie poradzić sobie z zakupem bielizny, a co dopiero prezerwatyw czy tabletek na biegunkę. Wszystkie te produkty i wiele więcej możemy zakupić właśnie w sklepie internetowym. Osoba wyjątkowo nieśmiała zapewne czerwieni się i przed komputerem podczas składania zamówienia, ale jest to tylko chwilowe. Dlaczego? Ponieważ ma świadomość tego, że nikt jej nie widzi i nie wie, kim jest. Kurier dostarczający przesyłkę nie ma pojęcia, jaka tajemnica tkwi w środku. Zatem niemiłe uczucie wstydu bardzo szybko mija i już nie powraca.

Może to też być pewnego rodzaju trening przed “prawdziwymi” zakupami. Gdy nieśmiała osoba oswoi się nieco, zrozumie w końcu, że produkty, które kupuje, są dostępne w sprzedaży, bo nie ona jedyna ich potrzebuje i nie ma w tym nic dziwnego i wstydliwego.

(Fot. Counselling / pixabay)