Przeskocz do treści

Internet zbawieniem dla starszych ludzi

Brzmi to może nieco dziwnie i wręcz prowokacyjnie, ale rzeczywiście tak może być i w wielu przypadkach jest. Zazwyczaj słyszymy opinie jeszcze wcale nie tak dojrzałych pod względem wieku ludzi, że w tej chwili tak szybko wszystko się rozwija, że nie sposób za tym nadążyć.

Ciężko im często obsłużyć takie urządzenia jak kuchenka mikrofalowa, nowoczesny ekspres do kawy czy telefon, nie wspominając już o komputerze! Jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują... Naprawdę! Aby obsługiwać komputer i poruszać się po Internecie w podstawowym zakresie, nie trzeba mieć doktoratu z dziedziny informatyki. Wystarczy kilka prostych lekcji.

Na zasadzie prób i błędów dojedziemy do sedna. Jeśli już nauczymy się czy też nauczymy naszych sędziwych bliskich korzystać z komputera, pokażemy, w jaki sposób i gdzie dokonać odpowiednich zakupów, będzie to duże życiowe ułatwienie. Nie tylko z resztą dla osób starszych, ale także takich, które nie są w pełni sprawne. Poza tym za pomocą Internetu możemy także opłacić rachunki i wiele innych rzeczy, a wszystko to bez wychodzenia z domu.

(Fot. Free-Photos / pixabay)