Przeskocz do treści

Czy dziecko może dokonać zakupu przez Internet?

Niestety, ale Internet jest dostępny dla wszystkich, niemal bez żadnych ograniczeń, a jeśli ktoś dobrze potrafi “kombinować”, bez absolutnie jakichkolwiek ograniczeń! Być może zabrzmi to dość dziwnie, ale obecnie bez Internetu żyć się nie da...

Komputer i Internet to często podstawowe narzędzia pracy rodziców, a dzieci chętnie do nich zaglądają. Zwłaszcza już starsze dzieci, które dość dobrze znają się na obsłudze komputera, z przyjemnością z niego korzystają. Nie zawsze niestety rodzice mają świadomość tego, co ich dzieci robią w sieci. Często zdarza się tak, że dziecko zakupuje różne towary przez Internet.

Jeśli jest to książka czy zabawka, na którą ma przeznaczone pieniądze, nie jest to jeszcze jakaś wielka tragedia. Gorzej jednak, jeśli dziecko w swej daleko posuniętej fantazji dokona zakupu drogiego produktu, nie będzie miało na to funduszy i oczywiście poda dane rodziców.

Często, by później taki problem rozwiązać, trzeba się dość intensywnie tłumaczyć. Zakup jakiegokolwiek produktu przez dziecko jest możliwy przez Internet, dlatego ważne jest, by swoje dzieci kontrolować i tłumaczyć, jak obchodzić się z Internetem i wszystkim, co w sobie zawiera.

(Fot. stevepb / pixabay)